Снимка pixabayМеждународна група учени заключи, че местоположението на Юпитер в Слънчевата система е

...
Снимка pixabayМеждународна група учени заключи, че местоположението на Юпитер в Слънчевата система е
Коментари Харесай

Гравитацията на Юпитер може да ни помогне да открием извънземни светове

Снимка pixabay

Международна група учени заключи, че местоположението на Юпитер в Слънчевата система е изиграло основна роля за появяването на живот на Земята, съобщи Българска телеграфна агенция. Оказало се, че орбитите на газовите колоси стабилизират траекториите на другите планети, създавайки оптимални условия за поява на живи организми.

Специалистите основали компютърни модели на разнообразни орбити на Юпитер, с цел да открият по какъв начин газовият колос въздейства върху ексцентрицитета на земната орбита. Ако ексцентрицитетът й бе еднакъв на този на орбитата на Меркурий, нашата планета щеше да е по-близо до Слънцето, в сравнение с е Венера, и щеше да се отдалечи от орбитата на Марс. Това щеше да направи неосъществим живота на Земята.

Някои учени смятаха, че орбитите на планети в обособени планетни системи може да са напълно разнообразни, а в Слънчевата система - най-оптимални за живот. Три четвърти от компютърните симулации разкриват, че Слънчевата система се разпада за 10 милиона години, така като Юпитер прави орбитите на другите планети нестабилни, изхвърляйки небесни тела в далечния космос или сблъсквайки ги посред им, а останалата една четвърт - че Земята остава подобаваща за живот.

По мнението на астрономите, получените резултати оборват хипотезата, че изискванията на Земята, способстващи за поява на живи организми, са неповторими във Вселената. Планетите, които са оптимално отдалечени от звездата си, би трябвало да имат подобаващ ексцентрицитет и да са евентуално обитаеми.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР